Stropy

Strop to element konstrukcyjny oddzielający poszczególne kondygnacje budynku. Bezpieczeństwo budynku w dużej mierze zależy od jego wytrzymałości. Stropy spełniają trzy podstawowe zadania: przenoszą obciążenia użytkowe oraz własne, usztywniają budynek oraz spełniają rolę przegrody dźwięko i ciepłochłonnej pomiędzy kondygnacjami budynku.

Nie należy koniecznie godzić się na rodzaj stropu, który zaproponuje nam architekt. To od inwestora zależy, jakie rozwiązanie będzie dla niego lepsze. Jeżeli decydujemy się na zmianę musimy pamiętać, że konieczne będzie wprowadzenie i naniesienie na projekt poprawek. W takim przypadku niezbędne będą nowe obliczenia przeprowadzone przez konstruktora. Koniecznie w projekcie muszą znaleźć się wymagania odnośnie grubości stropu oraz punktów podparcia. Muszą się znaleźć również szczegółowe informacje odnośnie materiałów, które należy wykorzystać. Informacje te często określają gatunek stali lub klasę betonu.

W warunkach polskich najpopularniejszymi stropami stosowanymi w budownictwie jednorodzinnym są stropy typu Teriva, nieco mniej popularne są . Pewną grupę odbiorców mają także stropy wykonywane na zamówienie ze stali.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Dlatego sporządzając bezpłatną wycenę stropu nie zapomnimy o atrakcyjnych rabatach dla Ciebie!

Strop Porotherm

Jest on nowoczesnym i współczesnym rozwiązaniem ceramicznego stropu gęstożebrowego. Stworzony został z myślą o budownictwie jednorodzinnym, a zwłaszcza dla typowych rozpiętości i obciążeń użytkowych, które tam występują.

Każdy ze stropów ceramicznych Porotherm składa się z kilku elementów. Wśród nich są elementy nośne w postaci belek i elementy wypełniające w postaci pustaków. Każdy z nich oferujemy w rozstawie osiowym wynoszącym 62,5 cm w różnych wysokościach pustaków wynoszących 15, 19 oraz 23 cm. Do tej wysokości stropu należy dodać jeszcze 4 cm warstwy nadbetonu. Wtedy wysokość wynosić będzie odpowiednio 19, 23 oraz 27 cm.

Ponieważ pustaki Porotherm wykonane są z ceramiki poryzowanej, to jego unikalne cechy przekładają się na wszelkie walory użytkowe stropu. Szczególnie zalecany jest w budynkach, których ściany nośne są murowane z ceramiki budowlanej Porotherm.

Jako główny partner firmy Wienerberger na terenie Dolnego Śląska, oferujemy produkty Porotherm z wyjątkowymi rabatami.

Stropy na zamówienie (filigran)

Stropy na zamówienie cechują się dużą gładkością oraz dokładnością, przez co nie wymagją tynkowania.
Na budowie produkcja stropu wymaga jedynie ograniczonego deskowania. Dzięki prostemu oraz krótkiemu okresowi montażu, do minimum można ograniczyć ilość pracowników, którzy będą niezbędni do przygotowania stropu.

Strop filigran jest najczęściej stosowanym stropem podczas budowy domów jednorodzinnych.

Składa się on z wyłącznie z dwóch komponentów konstrukcyjnych. Należy do nich prefabrykowana płyta żelbetonowa o grubości 5 cm (strukturalna płyta szalunkowa), a także z warstwy betonu uzupełniającego, który wylewany jest na budowie, aż do wysokości, która została przewidziana w projekcie konstrukcyjnym.

Pomimo tego, że stropy na zamówienie są dość popularne w Europie, to w dalszym ciągu są rzadko stosowane w Polsce.

Naszą firmę cechuje indywidualne podejście do każdego klienta, a także atrakcyjne promocje cenowe, z których nie sposób nie skorzystać.

Stropy Teriva. Wrocławski dystrybutor

Najpopularniejszym typem stropu stosowanym w domkach jednorodzinnych są Stropy Teriva.

Są to gęstożebrowe żelbetowe stropy belkowo – pustakowe. Zbudowane są z żelbetowych belek stropowych, a także pustaków żużlobetonowych lub keramzytowych. 60 cm wynosi zazwyczaj rozstaw belek stropowych w tym przypadku. Strop teriva wrocław cechuje się lekkością, wytrzymałością i trwałością oraz łatwością montażu. Ze względu na takie zalety jak wysoka izolacyjność cieplna, akustyczna oraz odporność na działanie czynników chemicznych i atmosferycznych, jako wypełnienie najczęściej stosuje się pustaki keramzytowe, które składają się wyłącznie z naturalnych składników (są to głównie łatwopęczniejące gliny), które dla zdrowia człowieka są neutralne. Nasza firma indywidualnie podchodzi do każdego klienta. Podczas darmowej wyceny nasi pracownicy nie zapomną o korzystnych rabatach i promocjach.