Rynny PCV i metalowe

Niezbędny element każdego budynku, który pozwala na odprowadzanie wody z dachu. Rynny dopasowywane są indywidualnie do każdego budynku w zależności od powierzchni dachu i poziomu opadów w danym rejonie. W ofercie MSM Materiały Budowlane znajdą Państwo różnego typu rynny stalowe, miedziane, Rynny tytan-cynk Wrocław a także rynny PCV. Wrocław, stolicę Dolnego Śląska ze jego specyficznym mikroklimatem charakteryzuje relatywnie wysoka amplituda opadów w ciągu roku, dlatego szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego systemu do konkretnego budynku. Proponujemy Państwu między innymi rynny produkowane z odpornego na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe warunki atmosferyczne polichlorku winylu (PCV) firmy Marley.

Rynny PCV Marley są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, dlatego pasują do większości budynków mieszkalnych. Z kolei rynny stalowe Tytan to jeden z najwytrzymalszych systemów rynnowych na polskim rynku – wykonane z blachy tytanowo-cynkowej rynny są odporne na wszelkiego typu korozje, zanieczyszczenia atmosferyczne oraz uszkodzenia takie jak na przykład odbarwienia, które powstają w wyniku działania kwaśnych dreszczów, promieni UV oraz różnic temperatur. Materiał, z którego zostały wykonane rynny stalowe Tytan nadaje się do ponownego użytku, jest to zatem produkt ekologiczny. Do najtrwalszych systemów rynien należą rynny miedziane – ich trwałość może sięgać nawet 300 lat. Produkowane z czystej miedzi lub miedzi powlekanej cynkiem albo akrylem, rynny miedziane są wyjątkowo odporne na wszelkiego typu korozje. Choć nie można ich łączyć ze stalą ocynkowaną, aluminium, cynkiem, tytan-cynkiem oraz materiałami miedziowanymi galwanicznie, pozostają wciąż jednym z najlepszych wyborów jeśli chodzi o rynny.

Rynny ze stali powlekanej

Rynny ze stali powlekanej wykonuje się ze specjalnie przygotowane blachy. Rdzeń stalowy zabezpieczony jest warstwą ocynku (najczęściej) na który nakładane są kolejne warstwy. Dzięki tym warstwom możemy uzyskać blachy w różnych kolorach.

Warstwą zabezpieczającą, która pozwala odróżnić blachy powlekane od siebie, jest ostatnia warstwa wierzchnia. Takimi warstwami mogą być poliester, pural, PVDF, plastizol.

Warstwy te różnią się od siebie strukturą, grubością. Mają różną odporność na starzenie pod wpływem promieniowania UV.

Jednym z wiodących producentów na wrocławskim rynku jest firma Galeco. Wrocław to rynek sprzedaży, na którym rynny te odniosły spory sukces.

Nasi doradcy pomogą Państwu przygotować bezpłatną kalkulację kosztów związanych z zakupem rynien. Przedstawią różne warianty i rozwiązania alternatywne. Wystarczy tylko się z nami skontaktować.

Obrobki blacharskie tytan-cynk Wrocław

Wykonuje się je u nas jak sama nazwa wskazuje z blachy tytanowo-cynkowej. Blacha ta jest produkowana ze stopu cynku, miedzi, aluminium i tytanu. Jej cechą charakterystyczną jest pokrywanie się patyną – powłoką ochronną, która zabezpiecza blachę przed oddziaływaniem środowiska zewnętrznego. Blacha taka jeszcze przed powstaniem na niej patyny nazywana jest blachą gołowalcowaną. Dostępne są również blachy z warstwą patyny wytworzoną w hucie w procesie technologicznym. Patyna taka może mieć różne kolory i raczej nie zmienia już swojego wyglądu w wyniku oddziaływania środowiska. Trwałość blachy tytanowo-cynkowej jest określana na wiele dziesięcioleci, dzięki czemu jest bardzo pożądanym materiałem do wykonywania pokryć dachowych czy też chociażby różnego rodzaju obróbek blacharskich przy kryciu dachu innym materiałem niż tytan-cynkiem, np. dachówkami. Wrocław to region gdzie obróbki blacharskie z tytan-cynk wrocław, ze względu na częstość krycia dachówkami, są bardzo popularne. Obróbki takie wykonujemy na indywidualne zamówienie na podstawie szkicu przekazanego przez inwestora lub wykonawcę dachu zarówno z blachy gołowalcowanej jak i patynowej. W przypadku blachy patynowanej do wyboru jest patyna quartz lub prawie całkowicie czarna patyna anthra. Do wyboru są blachy w różnych grubościach – od 0,0055 do 0,007 m, choć oczywiście obróbki raczej powinno się wykonywać z tych grubszych blach (najlepiej 0,07 cm) Naszym głównym dostawcą produktów tytanowo-cynkowych jest firma Vm-zinc, mająca w swojej ofercie zarówno blachy płaskie w arkuszach jak i w rolkach oraz gotowe systemy rynnowe.

Rynny miedziane

Rynny miedziane są bardzo trwałe (150-300 lat) i odporne na korozję. Produkuje się z czystej miedzi albo z miedzi powleczonej cynkiem lub akrylem. Naturalny kolor miedzi, z czasem pokrywa się patyną i zmienia kolor na zielonkawy. Są dość drogie ale za to efektowne.

Rynny miedziane nie wymagają czyszczenia i konserwacji, nie należy ich jednak łączyć ze stalą ocynkowaną, aluminium, cynkiem, tytan-cynkiem oraz materiałami miedziowanymi galwanicznie – warto o tym pamiętać przy wyborze rynien i innych obróbek blacharskich.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Dlatego sporządzając bezpłatną wycenę na rynny miedziane nie zapomnimy o atrakcyjnych rabatach dla Ciebie! Do tego z nami możesz zawsze negocjować.

Rynny Tytan

Rynny Tytan są najsolidniejszym systemem rynnowym dostępnym na polskim rynku. Nawet bez konserwacji ich trwałość wycenia się na 60 do 80 lat!. Wykonane są z blachy tytanowo-cynkowej.

Rynny Tytan są odporne na korozję, wynikającą z zanieczyszczeń atmosfery, a także brudu oraz wody stojących w rynnach oraz odbarwień wynikających z dużych oraz częstych różnic temperatur w połączeniu z działaniem promieni UV, a także kwaśnych deszczy i obrywania się rynien na skutek zsuwającego się śniegu z dachu.

Materiały, z których wykonane są rynny Tytan są ekologiczne i nadają się do powtórnego wykorzystania.
Rynny tytanowo-cynkowe wykonuje się z blachy tzw. gołowalcowanej lub patynowanej. Łączy się je przy pomocy lutowania (czasem klejenia). Trwałość takiej rynny to bez wątpienia kilkadziesiąt lat.
Rynny Tytan to także dokładne wykonanie elementów: pewne uchwyty rynien i rur. W miejscach, gdzie tytanzynk zostanie uszkodzony (zarysowany), szybko następuje patynowanie i powrót do koloru pierwotnego materiału.

Ważną informacją jest to, że rynien z tytan-cynku nie można montować na dachach, na których wszelkie obróbki dachowe wykonane zostały z miedzi.

Nasi pracownicy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Dlatego też sporządzającc bezpłatną wycenę na rynny stalowe i tytanowe nie zapomną o atrakcyjnych dla Ciebie rabatach! Do tego z nami możesz zawsze negocjować.

Rynny PCV Marley

Rynny stosujemy w celu odbioru wody opadowej z dachu budynku. W ofercie firmy Marley  znajdują się rynny różnych rozmiarów, dlatego nadają się do większości budynków mieszkalnych.Produkuje się je wykorzystując wysokoudarowy, czyli odporny na uderzenia oraz nieplastyfikowany polichlorek winylu (PVC).
Rynny Marley barwione są w masie, dzięki czemu powstałe drobne zarysowania podczas użytkowania nie są widoczne. Nie wymagają konserwacji, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu ich trwałość oceniana jest na wiele lat.

 Rynny PCV Marley cechuje łatwość montażu. Lekkość materiału, z którego powstały, a także dokładność wszystkich elementów systemu powodują, że każdy może we własnym zakresie je zamontować.

Są dostępne, aż w 9 różnorodnych kolorach, co sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią barwę do swoich potrzeb.

Jesteśmy jednym z najważniejszych partnerów firmy Marley na terenie Dolnego Śląska, dlatego na rynny tej firmy otrzymasz wyjątkowo atrakcyjny rabat.