Pokrycia i okna dachowe

Najczęściej stosowane pokrycia dachowe to dachówki ceramiczne, dachówki cementowe, blachodachówki oraz gonty. Jednak bezsprzecznie najczęściej kupowanymi są dachówki ceramiczne oraz cementowe (betonowe). Pierwsze dachy z gliny zaczęto wytwarzać ponad 8 tys. lat temu. Do dziś krycie dachów przy użyciu dachówek ceramicznych odgrywa znaczącą rolę na polskim i europejskim rynku.

Poszczególne dachówki idealnie przylegają do siebie dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki produkcji dachówek ceramicznych i cementowych. Za sprawą nowoczesnej technologii nie jest wymagane żadne uszczelnienie, a także nie muszą być mocowane do łat za pomocą gwoździ w środkowej części połaci dachowej, a jedynie na krawędziach.

Proces konsolidacji branży spowodował, że obecnie krajowy rynek podporządkowany jest w większej części firmom, dla których krycie dachów to specjalizacja: oprócz samej dachówki połaciowej oferują one całe systemy, umożliwiające krycie dachów o fantazyjnych nawet kształtach. Systemy te zawierają wiele rodzajów dachówek kształtowych i funkcyjnych (gąsiory, dachówki okapowe, połówkowe, szczytowe, wentylacyjne czy kominki różnego rodzaju). Dlatego, aby znać rzeczywistą wartość naszej inwestycji, warto zrobić kompleksową wycenę dachu, która będzie zawierać wszystkie konieczne elementy.

W naszej ofercie znajdziesz następujące pokrycia dachowe:

 • dachówki ceramiczne Creaton,
 • dachówki cementowe (betonowe) Braas,
 • dachówki ceramiczne Koramic-Wienerberger
 • Roben
 • dachówki karpiówki
 • Rupp Ceramika.


Jeśli nie wybrałeś jeszcze dekarza, zadzwoń do nas. Polecimy Ci ekipę dla której krycie dachów to zawód, a nie tylko dorywcze zajęcie. Zagwarantuje Ci to jakość wykonanych prac.

Jesteśmy jedym z największych dystrybutorów pokryć dachowych na terenie Dolnego Śląska. Dlatego materiały na dach oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dachówki Bogen Wrocław

Bogen to w dużym skrócie mówiąc fabryka założona w 1899 r w Niemczech w miejscowości Bogen.

Poprzez swoje przedstawicielstwo w Polsce oferuje następujące modele dachówek: Innovo 12, dachówka holenderska płaska, Premium, Maxizakładkowa, Sercówka Plus. Ofertę uzupełniają dachówki produkowane w Straubing modele Innovo 10, Romanno 11, Reform C-11 i Mondo 11. Dostępna jest również dachówka karpiówka.

Wszystkie modele oferowane są w wielu kolorach. U w ofercie naszej firmy dostępne są dachówki zwykłe, angobowane jak i z błyszczącą powłoką (Bogen Wrocław).

W naszej hurtowni we Wrocławiu znajdziecie Państwo wystawkę dachówek; pomożemy również w doborze odpowiedniego dla Państwa dachu i portfela modelu dachówki. Wystarczy tylko przesłać na nasz mail rysunek dachu lub skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy też do odwiedzenia nas osobiście.

Meyer-Holsen

Meyer-holsen to jeden z mniej znanych producentów na rynku. Meyer-holsen Wrocław Gaja MSM to lokalny dystrybutor tego producenta dachówek z Niemiec. Motto z ich katalogu „Przerabiamy najlepszą glinę… dla klientów o najwyższych wymaganiach” wiele mówi o produkcie i jego cenie.

Dachówka oferowana jest w wielu modelach i kolorach. W ofercie znajdziemy tak ciekawe modele jak Vario Junior czy Tandem. Coraz większą popularnością cieszy się dachówka Piano o płaskim kształcie. Ofertę uzupełnia niespotykana nigdzie indziej dachówka Ravensberger oraz modele Vario, Dacapo, holenderka i marsylka. Meyer-holsen oferuje również dachówkę karpiówkę.

W naszej hurtowni możecie zobaczyć wystawkę dachówek oferowanych przez Meyer-holsena. Przygotujemy również Państwu bezpłatnie kosztorys na wybrane dachówki. Wystarczy tyko wysłać rysunek dachu na nasz adres mailowy lub zadzwonić.

Nelskamp

Nelskamp to producent dachówek, który w swojej ofercie ma zarówno dachówki betonowe jak i ceramiczne.

Lokalny dystrybutor dachówek Nelskamp na Wrocław to gaja MSM. Ma w ofercie m.in Nibra DS5 i MS5 to największe dachówki jakie znajdziemy w ofercie. Zużycie już od 6 szt/m2. Ofertę uzupełniają takie modele jak F7 (również gigant wśród dachówek – 7 szt/m2) czy F10 (10 szt/m2). W rozmiarze 10 szt/m2 dostępne są również modele DS10, R10, G10, H10. Oprócz wspomnianych modeli godne uwagi są również modele F12, F13, D13, R13, H14, F15, D15 i wreszcie R15.

W przypadku dachówek betonowych również znajdziemy szeroką ofertę modeli i powłok. Dostępne jest dachówka w powłoce TOP2000S czyli tej najbardziej podstawowej oraz w powłoce SG czyli samooczyszczającej. Do tego należy dodać powłokę Longlife i niespotykaną Climalife.

Okna Fakro

Fakro to obok Veluxa chyba najbardziej znany producent okien połaciowych w Polsce. W swojej ofercie ma zarówno okna połaciowe do pomieszczeń mieszkalnych jak i okna z PCV do pomieszczeń mokrych. Okna połaciowe obrotowe, uchylno-obrotowe, kolankowe. Wyłazy dachowe, schody strychowe, kolektory słoneczne i wiele, wiele innych akcesoriów. To wszystko składa się na kompletny system, który można zastosować z pewnością na każdym dachu.

Nasi doradcy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie do Państwa dachu. Wystarczy tylko do nas zadzwonić lub przyjść osobiście i odebrać okna fakro wrocław.

Okna dachowe Okpol

Firma OKPOL swoją działalność rozpoczeła w 1991 roku. Od samego początku zajmowali się produkcją oraz sprzedażą okien przeznaczonych do poddaszy. Działali kompleksowo, dlatego posiadali również niezbędne akcesoria, a także włazy kominiarskie.
Okpol we wrocławiu sprzedaje swoje okna, ale także eksportuje je do większości krajów w Unii Europejskiej, a także poza nią i na inne kontynenty.

Aby spełnić oczekiwania konsumentów stale udoskonalają swoje procesy produkcyjne oraz technologie. Wiele klientów docenia ich produkty, dzięki czemu zdobyli wiele cennych nagród i certyfikatów. Ich produkt „okna do poddaszy z szybą samoczyszczącą” są najlepszymi w Polsce. Okna PERFECT oraz PERFECT PLUS zdobyły złoty medal na targach, a wiele produktów otrzymały zacny tytuł „Produktu przyjaznego dla domu”. Okpol Wrocław to rzetelna firma, o czym świadczy złoty certyfikat.

Jesteśmy partnerem okpolu na terenie Dolnego Śląska, dlatego na ich okna dajemy wyjątkowo atrakcyjne rabaty.

Okna dachowe Velux

Bardzo ważnym elementem dachu są okna dachowe Velux. Wrocław to miasto gdzie kupisz tanio okna tej firmy. I to właśnie dzięki tym oknom każde poddasze stanie się miejscem do komfortowego i pełnowartościowego życia. Wszystko zależy od właściwego ich wyboru.

Okna tej firmy cechują się niezwykłą trwałością, którą zawdzięczają najwyższej jakości materiałom oraz ponad 60-letnim doświadczeniem w produkcji okien do poddaszy.

Wszystkie dostępne okna tej firmy wykonane są z najwyższej jakości drewna sosnowego, które impregnowane jest pod ciśnieniem oraz klejone warstwami, a następnie całość poddaje się lakierowaniu. Nadają się do montażu w każdym dachu, pochylonym o więcej niż 15 stopni.

Unikalną konstrukcję posiadają okna typu GGU. Przeznaczone są w szczególności do każdego pomieszczenia o zwiększonej wilgotności, głównie łazienki i kuchni. Dzięki pomalowaniu rdzenia na biało warstwą poliuretanu okna zapewniają wysoką ochronę przed zanieczyszczeniami, a przede wszystkim wilgocią. T tych konstrukcjach narożniki wzmocnione są stalowymi profilami oraz posiadają zaokrąglone narożniki. W połączeniu z ergonomicznym kształtem ram pozwalają na swobodny odpływ skraplającej się pary wodnej. Dzięki innowacyjnemu wykończeniu okien firmy Velux GGU utrzymanie ich w czystości jest naprawdę łatwe.

Bardzo popularnymi na rynku polskim są także modele Velux GGL oraz GZL.

Serdecznie zapraszamyPaństwa do odwiedzenia naszej hurtowni i zapoznania się z naszym bogatym asortymentem okien dachowych Velux we Wrocławiu przy ul. Tyskiej. Ponieważ jesteśmy ich partnerem, to dla naszych klientów przewidzieliśmy liczne i atrakcyjne rabaty.

Dachówka karpiówka

Karpiówka jest tradycyjnym modelem dachówki ceramicznej. Dzięki jej prostocie oraz płaskiej formie sprawdzi się w każdych warunkach i daje nieograniczone możliwości kształtowania architektury dachu. Jej nienarzucająca się forma sprawia, że każda powierzchnia dachowa staje się klasyczną pięknością.

Skomplikowane elementy dachowe takie, jak wole oczka, czy miękkie kosze są możliwe do ułożenia dzięki małemu formatowi karpiówek. To z kolei sprawia, że daje ona wiele różnorodnych możliwości architektonicznych.

Można ją układać:

 • pojedynczo – tzn. na każdej łacie mocowany jest tylko jeden rząd dachówek zachodzący na rząd niższy na ok. 1/3 długości dachówki. Takie pokrycie wolno stosować tylko dla podrzędnych budynków.
 • podwójnie:
  • w koronkę – do każdej łaty mocuje się dwa rzędy dachówek, rzędy dachówki zachodzą na siebie na 1/3 – 1/4 długości,
  • w łuskę – do każdej łaty mocuje się jeden rząd dachówek (tylko łaty przy okapie i kalenicy mają zawieszone po dwa rzędy), dachówki na rząd niższy zachodzą na 1/2 długości.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to moda i pewne trendy istnieją również w tematyce dachowej. Tradycjonaliści pozostaną najpewniej przy ceglastej czerwieni, która od wielu lat kojarzy nam się z ceramiką, natomiast Ci, którzy poszukują nowych wrażeń, wyszukają innych rozwiązań, między innymi poprzez oddziaływanie kolorem. Karpiówki to pokrycia dachowe produkowane w bardzo bogatej kolorystyce barw oraz odcieni. W naszej hurtowni czekają na Ciebie katalogi, dzięki którym dobierzesz odpowiadający do Twojej aranżacji odcień.

W ofercie naszej hurtowni znajdziesz karpiówki firm: Koramic, Creaton oraz Rupp Ceramika. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Dlatego sporządzając bezpłatny kosztorys na dach Twojego domu nie zapomnimy o atrakcyjnych rabatach dla Ciebie! Do tego z nami możesz zawsze negocjować…

Dachówka cementowa Braas

Dachówki cementowe BRAAS są przeznaczone do każdego dachu, dzięki możliwości dobrania rozstawu łat. Nie będzie również konieczne docinanie dachówek w kaletnicy, które przyspożyć może wielu kłopotów. Optymalna wielkość dachówek sprawia, że nawet, jeśli mamy do czynienia z dachem o skomplikowanym kształcie, to nie powstają odpady, które często powstają przy zastosowaniu wielkoformatowych pokryć. To w efekcie pozytywnie wpływa na całościowe koszty wykonania pokrycia dachowego. Szczególnie szybkość i łatwość układania ceni sobie większość dekarzy.

Dachówki cementowe Wrocław: Braas to idealnie do siebie pasujące elementy, które pozwalają bez straty czasu ułożyć dach. Na szybkość budowy nie wpływa stopień skomplikowania oraz ilość elementów zamontowanych dodatkowo na połaci. W swojej ofercie posiadamy wszystkie dziewięć modeli dachówek podstawowych tej firmy, a także pozostałą pełną gamę niezbędnych dodatków. Dzięki nim wykończysz każdy dach.

W Polsce, jak i całej Europie najczęściej stosowanym pokryciem dachów są dachówki cementowe firmy Braas Wrocław

Jej głównymi cechami charakterystycznymi są wysoka jakość, trwałość, a także walory estetyczne. Dzięki temu połączeniu każdy dom, który posiada dachówki cementowe tej firmy tworzy wyjątkową, malowniczą kompozycję, a jej urok towarzyszy mieszkańcom przez całe życie.

Przez to, że dachówki cementowe firmy Braas pasują do siebie idealnie, to zapewniają niezwykłą szczelność dachu na wiele lat. Są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych jak wiatr, deszcz oraz śnieg. Dzięki zastosowaniu barwienia w masie, a także zewnętrznej powłoki akrylowej produkty tej firmy cechują się wyjątkową trwałością koloru oraz jednolitością.

Firma Braas zajeła się produkcją dachówek, już ponad 50 lat temu. Na swoje produkty udziela 30 letniej gwarancji, która obejmuje również mrozoodporność. Co ważne nie jest ona ograniczona przez żadne wymogi, które określałyby technologię układania dachu oraz sposobu obróbki materiału. Najlepszą rekomendacją tej firmy jest ponad 6 milionów budynków w całej Europie, które zostały zaopatrzone w dachówki cementowe tej firmy.

Zapraszamy Państwa do naszej hurtowni we Wrocławiu. To właśnie tam będą mogli Państwo zobaczyć dachówki Braas na własne oczy. Z przyjemnością sporządzimy również bezpłatny kosztorys na materiały na Twój dach. Pomożemy zaoszczędzić Twój cenny czas.

Nasza firma jest generalnym partnerem firmy Braas na terenie województwa dolnośląskiego, dlatego na dachówki Braas we Wrocławiu dajemy wyjątkowo atrakcyjne rabaty.

Dachówka ceramiczna Roben

Dachówki ceramiczne to jeden z najładniejszych i najbardziej lubianych materiałów do wykańczania dachu. Doskonale pasują do budynków o tradycyjnej architekturze.
Dachówki Roben Wrocław to w sumie kilkanaście kolorów. Uzupełnieniem oferty firmy Roben są akcesoria z wypalonej gliny (rury wywiewne, dachówki antenowe lub trójniki kalenicowe 3-kierunkowe z wypalonej gliny).
Dachówki Roben cechują się bogatą stylistyką, naturalnością surowców, funkcjonalnością. Do produkcji dachówek ceramicznych wykorzystywane są jedne z najszlachetniejszych pokładów gliny w kraju.

 To naturalne pokrycie dachowe jest bardzo trwałe (przy dobrym ułożeniu dach wytrzymuje sto i więcej lat), zapewnia dobrą wentylację dachu, doskonałe odprowadzenie wody opadowej, długi okres użyteczności, nieskomplikowaną konserwację. System podwójnych rowków w części górnej i bocznej tłoczonej dachówki zapewnia wyjątkową ochronę i barierę przed przenikającą wodą, podwianiem śniegu i pyłu. Palona dachówka jest odporna na agresywne środowisko (kwaśne deszcze, ptasie odchody), oprócz tego chroni konstrukcję dachu przed działaniem wilgoci, jest mrozo- i ognioodporna.

Jak pokazują doświadczenia, dachy pokryte dachówką są bardziej odporne na zjawiska atmosferyczne (huragany, trąby powietrzne) ze względu na mały format dachówek. Dodatkowo należy zaznaczyć, że ciężkie pokrycie dachowe gwarantuje lepsze wyciszenie niż pokrycia lekkie.

Ułożenie dachówek ceramicznych najlepiej zlecić fachowcom, gdyż praca ta może przysporzyć wiele trudności niewykwalifikowanym osobom. Serdecznie zapraszamy do jednego z oddziałów naszej firmy, dobierzemy Państwu profesjonalną ekipę dekarską z wieloletnim doświadczeniem w układaniu dachówek ceramicznych. Mogą Państwo również skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.

Jesteśmy jednym z najważniejszych partnerów firmy Roben na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, dlatego na dachówki tej firmy dajemy wyjątkowo atrakcyjne rabaty.

Dachówka ceramiczna Koramic

Dachówka ceramiczna Koramic Wrocław (dawny Wiekor)  jest bardzo popularna w Polsce i nie trzeba jej reklamować. Dzięki bogatemu wzornictwu i kolorystyce dachówki te znajdują zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych budynkach jednorodzinnych, a także w budownictwie użyteczności publicznej oraz przy renowacjach zabytkowych dachów. W ofercie znajdują się zarówno dachówka ceramiczna karpiówka, jak i dachówka zakładkowa.

W ofercie naszej firmy można znaleźć bogatą gamę ceramicznych akcesoriów (należą do nich między innymi gąsiory, dachówki wentylacyjne, szczytowe) oraz nieceramicznych dodatków systemowych, na które składają się głównie taśmy uszczelniające, płotki przeciwśniegowe, membrany dachowe.

Dachówka ceramiczna Koramic (Dachówki Wiekor) to także dobra szczelność i trwałość. Producent udziela na swoje produkty 30 letniej gwarancji.

Serdecznie zapraszamy do naszej wrocławskiej hurtowni materiałów budowlanych, gdzie na żywo będziesz mógł zobaczyć dachówki firmy Koramic. Na specjalne życzenie przygotujemy bezpłatny kosztorys.

Jesteśmy jednym z najważniejszych partnerów firmy Koramic we Wrocławiu i na terenie województwa Dolnośląskiego, dlatego mogą Państwo liczyć na wyjątkowo atrakcyjne rabaty.

Dachówki ceramiczne Creaton

Creaton jest producentem dachówek ceramicznych o ponad 120-letniej tradycji. Firma kładzie ogromny nacisk na ekologię. Dba o to, by podczas procesu produkcji wykorzystywać najwyższej jakości surowce oraz najnowocześniejsze technologie, by stworzyć produkt, który będzie całkowicie ekologiczny. Firma Creaton posiada bardzo rozbudowaną ofertę. W naszej hurtowni znajdziesz ponad 20 różnorodnych kształtów dachówek. Wśród nich są dachówki zakładkowe Premion, a także karpiówki, które możesz nabyć w wielu formach i kolorach.

O wyjątkowości produktów tej firmy świadczy fakt, że wypala się je w podwyższonej temperaturze, wynoszącej ponad 1100°C. Za sprawą tego zabiegu dachówki stają się bardzo trwałe, a ich powierzchnia jest gładka oraz szczelna. Produkty tej firmy cechują się perfekcyjną estetyką zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz, a to świadczy o najwyższej i niezrównanej jakości. Najlepsze surowce, zachwycający wygląd, jak również niepowtarzalna paleta barw sprawiają, że krycie dachów za pomocą tych dachówek, to czysta przyjemność, a także komfort układania dla dekarza. Zaawansowana technologia gwarantuje najwyższą jakość.

W Polsce najpopularniejszym modelem dachówek ceramicznych Creaton jest Premion, dachówka ceramiczna wytwarzana w zaawansowanej technologii keralizacji. Dzięki temu ma ona niespotykaną gładkość i szczelność, znacznie utrudniając zarastanie dachów mchem. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknym dachem przez wiele, wiele lat. Jednak to tylko słowa, dlatego zapraszamy Cię do naszej hurtowni, gdzie zobaczysz te niezwykłe dachówki na żywo, dotknąć je i zwyczajnie po ludzku doradzić się. Zrobimy Ci także bezpłatny kosztorys materiału na dach, na wybrany przez Ciebie model dachówki. (a także inne np Roben

Ze względu na akcję promocyjną dachówki ceramiczne Creaton Wrocław dostępne są obecnie w bardzo atrakcyjnych cenach. A nasza oferta? Jest najlepsza na rynku. To nie tylko słowa: przyjdż z wyceną konkurencji, a przekonasz się, że u nas można kupić jeszcze taniej!