Fundamenty

Fundamenty w budynkach jednorodzinnych złożone są z reguły z dwóch części. Jedną z nich jest ława fundamentowa wykonana z betonu lanego, a drugą są ściany fundamentowe, które w domach podpiwniczonych jednocześnie są ścianami piwnicy.

Jeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne, to murowane fundamenty zbudowane są najczęściej z betonowych bloczków. Tego rodzaju bloczki zazwyczaj stawia się na cementowej zaprawie. W zależności od grubości ścian zewnętrznych dobiera się ich odpowiednią grubość.

Bloczki betonowe nie są używane w drugim sposobie wykonania fundamentów. W przypadku fundamentów monolitycznych do wyłożonego wcześniej deskowia wylewa się płynny beton w wytwórni. Należy go zagęścić, a także pielęgnować, aż do momentu, gdy zupełnie zwiąże. Przy użyciu tego sposobu konieczne jest zastosowanie deskowania, co znacznie wydłuża czas budowy, zwiększa koszty, a także jest pracochłonne…

Jeśli chcesz, aby nasza firma sporządziła dla Ciebie bezpłatny kosztorys budowlany Twojego domu na stan surowy, to skontaktuj się z nami, a także dostarcz nam projekt domu. W przeciągu kilku dni otrzymasz profesjonalny kosztorys.

Materiały na fundamenty oferujemy obecnie z wyjątkowymi rabatami.

Stal budowlana

Jednym z pierwszych zakupów materiałów budowlanych przed jakim stoi inwestor to stal w postaci prętów lub ewentualnie gotowych siatek, strzemion czy też tzw. figur. Stop ten jest na ogół niezbędny do wykonania ław i stóp fundamentowych lub płyty fundamentowej. To właśnie na ławach fundamentowych wspiera się cały budynek; przenoszą one ciężar budynku na podłoże gruntowe. Stal Wrocław wykorzystuje się do wzmacniania betonu. Dzięki połączeniu tego rodzaju metalu z betonem uzyskujemy konstrukcję żelbetową. Z żelbetu możemy wykonywać dużo bardziej wytrzymałe konstrukcje niż przy zastosowaniu samego betonu, który sam w sobie ma bardzo niewielką wytrzymałość na rozciąganie i bez wkładki stalowej może być stosowany tylko w elementach ściskanych. Przy zamawianiu na Państwa budowę metali w naszej hurtowni, proszę zwrócić uwagę na klasy. Z niższych klas A0, AI wykonuje się na ogół strzemiona lub zbrojenie rozdzielcze. Wyższe klasy AII, AIII, AIIIN służą generalnie do wykonywania zbrojenia głównego. Klasę stali bez problemu można poznać po charakterystycznym użebrowaniu. W każdej klasie występują również różne gatunki stali – różniące się składem. Generalnie metal ten to stop żelaza i węgla zawierający inne domieszki jak: chrom, krzem, nikiel, miedź i wiele jeszcze innych. Nasza hurtownia posiada stal we Wrocławiu do zaopatrzenia każdej budowy, począwszy od małego domku jednorodzinnego po duże obiekty. Oferujemy staliwo w postaci prostych prętów, gotowych siatek lub strzemion wykonywanych pod indywidualne zamówienie. Dostarczamy ją oczywiście na budowę.

Bloczki betonowe

Coraz częściej w budownictwie zamiast tradycyjnego wylewania fundamentu stosuje się bloczki fundamentowe z betonu. Dzieje się tak dlatego, że znacznie uproszczają one wszelkie prace związane z tworzeniem fundamentów.

Jeżeli stosujemy bloczki betonowe Wrocław, to unikamy wielu uciążliwych czynności do, których zaliczyć można dowóz betony na budowę, rozlewanie się betonu w innym kierunku oraz na boki, a także konstruowanie i budowanie dodatkowych szałunków, których zadaniem jest podtrzymywanie betonu.

Dzięki zastosowaniu bloczków zmniejsza się ryzyko uszkodzenia położonej wcześniej folii izolującej, a także skraca się czas budowy. Głównie jest to spowodowane tym, że nie trzeba czekać zanim beton wyschnie.

Zalety te nie tylko przyczyniają się do skrócenia czasu budowy, ale również zmniejszają koszty, co z punktu widzenia klienta, jest istotne.

W zależności od rodzaju ścian zewnętrznych w projekcie należy podać szerokość ławy fundamentowej oraz ścian.

Betonowe bloczki fundamentowe występują zazwyczaj w wymiarach 14x25x38 cm. Umożliwia to budowanie ścian jednorodnych, jak i z ociepleniem o różnej grubości.

Aby zagwarantować najwyższą jakość bloczki te należy murować z wykorzystaniem zaprawy cementowej, która dokładnie musi pokryć wszelkie, nawet najmniejsze spoiny.

Jeśli dostarczysz nam projekt własnego domu, to w ciągu kilku dni specjalnie dla Ciebie wykonamy bezpłatny kosztorys budowlany.